Ruszyliśmy na pomoc!

Początkiem roku 2013 dotarł do nas list z prośbą o pomoc dla 9-letniej Martyny z Cieszyna. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, porusza się na wózku inwalidzkim, ma ogólne ograniczenia ruchowe. Jej dalszy rozwój wymaga stałej rehabilitacji i ciągłej obserwacji lekarzy.

Każda kolejna wizyta u specjalisty, zakup odpowiednich leków i inne konieczne działania poprawiające stan zdrowia dziewczynki pochłaniają większość środków finansowych, jakimi dysponują jej rodzice. Dla poprawy kondycji ruchowej naszej podopiecznej niezbędna jest regularność w leczeniu. Wiąże się to z dojazdami do placówek leczniczych i ośrodków rehabilitacyjnych. Dotychczas pojazd, którym podróżowała Martynka nie był przystosowany do przewozu osób z dysfunkcjami ruchowymi. Nasze wsparcie pomogło rozwiązać ten problem.

Podjęliśmy decyzję o pokryciu części kosztów za montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu, dzięki czemu kolejne wyjazdy będą odbywały się z większą swobodą zarówno dla dziewczynki jak i jej opiekunów.