Mont Blanc - zdobyty!

Końcem sierpnia 2012 roku poznaliśmy historię Michała, zdolnego i chętnego do pracy nad samym sobą młodego człowieka, którego życie zdążyło wiele nauczyć.
Jako 12-latek trafił do Domu Dziecka w Toruniu, zagubiony, otoczony złym towarzystwem, popełniał drobne wykroczenia. Pobyt w placówce na początku traktował jak karę za złe zachowanie, ale po pewnym czasie uświadomił sobie, że dzięki temu może zmienić siebie i swoje życie. To w placówce dostał szansę zrealizowania swojego marzenia - zobaczyć szczyt Europy - Mont Blanc.

Michał pochodzi z wielodzietnej rodziny - ma dwanaścioro rodzeństwa. Sytuacja finansowa w jego rodzinnym domu, nie pozwalałaby sprostać oczekiwaniom dorastającego chłopaka. Niejednokrotnie miał żal, że jego życie jest mniej interesujące od życia jego rówieśników. Nie wyjeżdżał na wakacje. Nigdy nie był nad polskim morzem ani w polskich górach...

Pobierz teraz [PDF]: Notatka prasowa z wyprawy na Mont Blanc

Któregoś dnia pojawiła się informacja o planach wyjazdowych założycieli akcji społecznej "Marzenia bez granic", miłośników wypraw górskich. Tym razem celem było zdobycie Mont Blanc! Wychowawca Michała, pokładając nadzieję w swoim wychowanku, wytypował właśnie jego, aby podjął wyzwanie i wyruszył w podróż z doświadczonymi ludźmi. Chłopak pomimo obaw, wykazał się ogromną odwagą i podjął się zadania. Aby wyprawa przebiegła sprawnie, trzeba było wyposażyć Michała w odpowiedni sprzęt i ubiór. Fundacja Łatka przekazała środki finansowe, które częściowo pokryły to zapotrzebowanie.

Od samego początku wyprawy byliśmy informowani o krokach całej załogi biorącej udział w przedsięwzięciu. Największą radością była dla nas wiadomość, że Michał stanął na szczycie i fakt, że szczęśliwie wrócił do domu, bogatszy w doświadczenia.